BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

(be temos)

      Veislės  .    Jorkšyras    .  Išvaizda     .


Jorkšyro terjerai - maži šuneliai, jų svoris apie 2,5-3,5 kg, o ūgis ties ketera 30-40 cm. Jorkšyro terjerai būna juodos su įrudžiu kailio spalvos, kailis ilgas. Norint, kad kailis atrodytu nepriekaištingai, reikia specialios priežiūros.                                               Jorkšyro terjerai gyvena 14-20 metų.        Veislės istorija


Populiariausias pasaulyje terjeras pasirodė XIX a. pradžioje Lizaka Vest Raidingo rajone, veisėjams siekiant išvesti žiurkininką, kurį būtų galima nešiotis kišenėje. Greičiausiai buvo kryžminami juodieji su įrudžiu, Peizlio ir Klaidsdeilio terjerai.


                                           Preižiūra


Šį šunį galima išmokyti tvarkos, tik reikia greitai ir vos girdimai jam kartoti komandas, taisykles. Kasdien jorkšyrui reikia aktyviai judėti 30-60 minučių. Jiems patinka vaikščioti, bėgioti risčia, žaisti, žiūrėti televizorių. Tai nėra vien tik medžioklinis šunelis. Tipiškas šios veislės šuo tiesiog trykšta energija. Jorkšyro terjerai yra itin atsidavę šunys. Be to, šiuos šunis gali turėti net ir šunims alergiški žmonės.


Mažo, tvirto šunelio plaukas su melsvu ar auksiniu atspalviu yra labai ilgas, todėl reikia priežiūros. Plaukai ant galvos yra surišami kaspinu, kad nekristų į akis. Parodinio šuns plaukai visiškai uždengia kreivas kojas. Jorkšyrai dažniausiai susiduria su dantų problemomis, nes jų burna smulki, o dantų daug. Jei sukakus 7-8 mėnesių, dar neiškrito pieniniai dantys, reikia kreiptis į veterinarą.  


                                             Maitinimas


Mažų veislių šunys dažniausiai būna labai išrankūs ėdalui. Tokį jų elgesį lemia jų išskirtiniai poreikiai. Firma „Royal Canin“ šiai veislei sukūrė specialų ėdalą „Mini yorkshire“, kuriame yra agurklių, žuvų taukų, biotino, padedančių išlaikyti žvilgų kailį ir sveiką odą.


  Jorkšyro terjerai


                                                      Sibiro haskis


                                                    Bendra išvaizda


Vidutinio dydžio šuo, naudojamas šiauriniuose kraštuose rogėms vilkti. Laisvas ir malonus, apaugęs plaukais bei su tiesiomis ausimis. Proporcingas kūnas, greitas ir galingas, drąsus (jauni šuniukai būna bailūs)ir ištvermingas. Patinai labai raumeningi, tačiau palyginus yra labai lengvi.


Vidutinio ūgio, puikiai sudėtas, gali greitai judėti, pasižymi neramiu charakteriu. Tai kinkomų šunų palikuonis. Labai draugiškas ir švelnus šuo. Kartais pasireiškia savarankiškas ir nepriklausomas šio šuns charakteris. Šie šunys labai budrūs ir jautrūs, bet neagresyvūs. Juos žmonės nuo seno laikė medžioklės, vežiojimo tikslais. Jie labai galingi, greiti ir ištvermingi. Protas, paklusnumas, pasiruošimas padėti kiekvieną minutę – išskirtinės šios veislės šuns savybės. Labai greitai ir lengvai bėgioja. Judesiai lengvi ir gracingi. Beje, tai viena iš vos kelių veislių, kurios šunys gali turėti mėlynas, tamsiai ir šviesiai rudas arba nevienodos spalvos akis.


                                             Temperamentas


Malonus ir inteligentiškas. Niekada nedemonstruoja agresijos, draugiškas su kitais gyvūnais bei nepažįstamaisiais. Labai darbštūs, tikriausiai todėl jie ir yra naudojami rogėms tempti.


Šie šunys naudojami keliaujant didelius atstumus, nes pasižymi didele ištverme, gali gabenti nedidelius krovinius, yra pakantūs šalčiui. Jie taip pat mėgsta ir vaikus, todėl visais laikais jie buvo geri vaikų draugai. Šiems šunims būdingas vilkų gyvenimas, nes dažnai patys rūpindavosi savo maistu, tačiau nuo vilkų skiriasi tuo, jog niekada nerodo agresijos kitų atžvilgiu.


                                                        BUS DAUGIAU…

Rodyk draugams

Rašyti komentarą